dětské filmy a pohádky na DVD, vyprávění a písničky na CD, vánoční koledy a pohádky

Kolekce DVD - Kolekce hraných filmů a pohádek

David Copperfield 2 DVD  

Vaše cena:
Běžná cena:98,00 Kč
Ušetříte - sleva:42.86% / 42,00 Kč
Dostupnost:skladem
Množství:
David Copperfield 2 DVD

David Copperfield

podle novely Charlese Dickense

1. DVD

Život malého Davida se navždy změní, když se jeho ovdovělá matka Clara provdá za krutého a bezcitného Edwarda Murdstona. David se narodil jako pohrobek křehké, ale milující matce Claře Copperfieldové. Až do devíti let byly Davidovy dny zality sluncem, ale pak na ně padl stín. Ovdovělá paní Copperfieldová si bere za muže krutého a bezcitného Edwarda Murdstona, který chlapce za sebemenší prohřešek krutě trestá. Ponižování pokračuje i v internátní škole. Zakrátko Clara Copperfieldová umírá a David náhle stojí proti ďábelskému otčímovi zcela sám. Naštěstí je však nablízku vlídná chůva Peggotty a především starostlivá prateta Betsey, která mu pomáhá, aby se jeho život změnil k lepšímu.

2. DVD
 
Pokračování 1.dílu: David se seznamuje u tety Betsey s Dorou Wickfieldovou, u jejíhož otce pracuje. Velmi se do sebe zamilují a vezmou se. Dora však brzy umírá. David cestuje a později si vezme za ženu Agnes, dceru právníka, u kterého bydlel při svých studiích. Agnes byla pro něj jako sestra, ale brzy si uvědomil že ji miluje.
 
David Copperfield DVD 1 David Copperfield DVD 2

Drama USA 2000, 90 min.
Režie:
Peter Medak
Hrají: Hugh Dancy, Michael Richards, Sally Field, Anthony Andrews, Eileen Atkins, Edward Hardwicke, Julie Cox, Paul Bettany, Freddie Jones, Nigel Davenport, Alan Howard, Alec McCowen, Dudley Sutton

« zpět