dětské filmy a pohádky na DVD, vyprávění a písničky na CD, vánoční koledy

Animované seriály s lidskými postavičkami - Byl jednou jeden...

BYL JEDNOU JEDEN... VYNÁLEZCE dvd 4 

Vaše cena:
Běžná cena:49,00 Kč
Ušetříte - sleva:2.04% / 1,00 Kč
Dostupnost:skladem
Množství:
BYL JEDNOU JEDEN... VYNÁLEZCE dvd 4
BYL JEDNOU JEDEN... VYNÁLEZCE dvd 4 
 
13. díl STEPHENSON - plnou parou vpřed
Jak je to vlastně s párou? Je překvapivé, že se ji člověk naučil používat teprve před pár stoletími. Denis Papin vynalezl první tlakový hrnec, Newcomen a Watt pak zdokonalili první parní stroj. A pak přišel Stephenson s vynálezem parní lokomotivy. Lokomotiva Rocket jezdila rychlostí 20 mil za hodinu, a tak začal zlatý věk parní železnice. Pára dobyla Evropu, pak i Spojené státy.
 
14. díl FARADAY a elektřina
Na přelomu 19. století se začal mladý Angličan Michael Faraday zajímat o elektřinu. V Královském ústavu prezentoval své poznatky, např. pohyb magnetů vytváří silové pole, které zase vytváří elektřinu.
Poznání elektrické energie bylo jedním z nejvýznamnějších objevů novodobé historie. Jak velká čarodějka elektřina je, uvidíte v tomto díle. A náš svět by jenom stěží mohl bez elektriky fungovat.
 
15. díl DARWIN a evoluce
Pochází člověk z opice? Dodnes diskutované téma! Ale jak k němu Darwin dospěl? Už jako mladý přírodovědec měl možnost plavit se s výzkumnou lodí po pobřeží Jižní Ameriky. Na svých cestách poznal mnoho neznámých zvířat. Největší objevy však učinil na ostrovech Galapágy, kde měl možnost poznat stejné druhy ptáků s jinými zobáky, podle toho, na jakém ostrově žijí a čím se živí.
A tak se zrodila myšlenka evoluční teorie druhů.
 
16. díl MENDEL a hrách
Mendel je nazýván otcem genetiky a opravdu je tomu tak. Díky hrášku se mu podařilo objevit genetické zákony. To znamená, že rodiče přenášejí své vlastnosti na potomky díky genům. Mendelovy zákony se daly aplikovat nejen na téměř všechny druhy zeleniny, ale také na živočišnou říši. Mendelovi nástupci pak díky jeho objevům pokládají základy genetického inženýrství díky objevení a výzkumu DNA.
« zpět